خودآگاهی در مشاغلی مثل لوله بازکنی

3 تاثیر مستقیم خودآگاهی در مشاغلی مثل لوله بازکنی

در این مقاله 3 تاثیر مستقیم و غیرمستقیم خودآگاهی در تخصص ها و مشاغلی مثل لوله بازکنی را بیان می‌کنیم. لوله بازکنی در این مطلب، نماد یک شغل و یک تخصص است. پلتفرم هایی مثل فنی کارا WWW.FANIKARA.COM به جذب و قرارداد بستن با متخصص های لوله بازکنی که خودآگاهی بیشتری داشته باشند، تمایل بیشتری دارند.

ارتباط خودآگاهی با تخصص ها و مشاغل

گمان نمی‌کنم دربارۀ ماهیت کلی خودآگاهی نیازی به توضیح باشد؛ اما لازم می‌دانم در اینجا دربارۀ خودآگاهی از منظر تخصص و کارکرد خودآگاهی در مشاغلی مثل لوله بازکنی صحبتی را مطرح کنم.

خودآگاهی ، پایۀ اصلی و اولیه و مهم انتخاب شغل

همۀ ما به‌خوبی می‌دانیم، تخصص و شغلی که در پیش گرفته‌ایم یا قرار است در آینده به آن برسیم، ارتباط مستقیم و زیادی با علاقۀ ما دارد. اگر ما تخصص و شغلمان را خودمان از روی شناخت کافی و بعد از سنجش و بررسی‌های لازم انتخاب کنیم، قعطاً تفاوت زیادی خواهد داشت با زمانی که با حالت انفعالی به شغل و تخصصی مثل لوله بازکنی روی بیاوریم. این مطلب را در با خویشتن دنبال کنید.

برای انتخاب شغل و تخصص مناسب، به چه شناخت هایی نیاز داریم؟

بیایید دربارۀ همین سؤال باهم گفتگو کنیم. در دل این سؤال جواب روشنی نهفته است. اگر ندانیم چه‌چیزهایی را باید بدانیم، انتخاب ما، هم از روی شناخت دقیق و مناسبی نیست، هم چندان قابل اعتماد نیست.

اگر انتخاب شغل و تخصص ما از روی شناخت کافی صورت نگیرد، چه اتفاقی می‌افتد؟

شما فرض کنید از روی انتخاب سراغ شغل موردنظرتان نرفته‌اید و مسیر زندگی شما را به شغل و تخصصی مثل لوله بازکنی سوق داده است. آن‌وقت قطعاً احساس اعتبار و افتخار چندانی هم دربارۀ داشتن این تخصص یا شغل نخواهید کرد. جز این است؟ بخشی از خودآگاهی یعنی همین که ما آگاهانه و انتخابگرانه سراغ شغل یا تخصصمان برویم.

علاقه در کنار انتخاب، لازمۀ اشتغال

همیشه وقتی صحبت از انتخاب به میان می‌آید، بحث علاقه هم در کنار آن مطرح می‌شود. این نگاه درستی است. وقتی انتخاب ما در هر موضوعی، به‌ویژه در انتخاب شغل و تخصص هایی مثل لوله بازکنی از روی علاقه صورت بگیرد، جنس و نوع و شکل ارتباط ما با آن تخصص و شغل عوض می‌شود. ما آن را بخشی افتخارآمیز از زندگی خودمان تلقی می‌کنیم و سرمایه‌گذاری متفاوتی برای آن انجام خواهیم داد.

مدیریت احساس ، یکی از عوامل تقویت یا تضعیف تخصص

در لوله بازکنی هم مثل هر شغل و تخصص دیگری مسائل مختلفی هستند که باعث بروز احساسات مختلفی در ما می‌شوند. اگر ما آگاهی کافی از این احساسات نداشته باشیم، قطعاً نمی‌توانیم آن‌ها را درست مدیریت کنیم و این ضعف مدیریت، تخصص ما را هم تضعیف می‌کند. این مثال را در ارتباطی که با مجموعه‌هایی مانند لوله بازکنی برچسب که به صورت حرفه‌ای در این کار مشغول هستند، دریافته‌ایم و برای شما بازگو می‌کنیم.

مثلاً شما در نظر بگیرید که در مواقع خستگی در کار، دچار عصبانیت های ناخودآگاه می‌شوید. اگر خودآگاهی کافی نداشته باشید که چرا عصبانی هستید و چه عواملی باعث پیدایش آن شده، بی‌دلیل آن را به مسائل دیگر مثل شغل ، لوله بازکنی ، همکاران یا هر چیز دیگری ارتباط می‌دهید و برخورد نامناسبی خواهید کرد. قسمت مهمتر ماجرا اینجاست که اگر قرار باشد شما در کنار ارائۀ خدمات فنی، به آموزش آموزش لوله بازکنی هم مشغول باشید، به خاطر اقتضائات کار آموزشی به خودآگاهی خاص‌تر و بیشتری نیاز دارید.

تاثیر مستقیم خودآگاهی در مشاغلی مثل لوله بازکنی

حال با این مقدماتی که گفتیم، بیایید مستقیماً دربارۀ همین مثال یعنی لوله بازکنی به عنوان یک شغل و تخصص رایج صحبت کنیم. در لوله بازکنی چه مسئله‌هایی وجود دارد که انتخاب ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

 • فوری بودن خدمات لوله بازکنی

فرض کنید شما شغل لوله بازکنی سیار را انتخاب کرده‌اید. در آنجا در تیتر بالای نام شما هم نوشته شده: لوله بازکنی فوری در فنی کارا مشخص است که باید همیشه آماده باشید برای اینکه از شما درخواست ارائه خدمات فوری لوله بازکنی کنند. معمولاً از شما انتظار دارند که با حضور در کمتر از نیم ساعت در محل درخواست به رفع مشکل بپردازید.

 • داشتن دقت برای پرهیز از کثیف کاری

آیا شما منزل یا محل کار دیگران را (سفارش دهنده) را مثل خانه یا محل کار خودتان می‌دانید؟ برای پرهیز از کثیف کاری در کار، چقدر تدبیر می‌کنید؟

 • ارزان

باید حاضر باشید خدمات ارزان ارائه بدهید؛ اما در عین حال به اقتصاد و منافع خودتان هم فکر کنید. این زیرکی و تنظیم، برای کار شما ضروری است

 • با دستگاه

با دستگاه های لوله بازکنی باید آشنا باشید. روحیۀ یادگیری داشته باشید و بتوانید به خوبی این دستگاه ها را در کار استفاده کنید.

 • شبانه روزی

این مهم است که بدانیم شاید لازم باشد شبانه روزی فعالیت کنی. لوله بازکنی شبانه روزی را در ذهنتان مجسم کنید و ببینید چقدر برای آن آماده‌اید. 24 ساعته و بدون تعطیلی کارکردن، کار هر کسی نیست!

 • تضمینی بودن و گارانتی دادن

برای این قسمت باید هم به حق و حقوق دیگران آشنا باشید، هم به حقوق خودتان و هم اینکه ضمانت را از روی تعهد انسانی و اخلاقی بدهید.

5 دیدگاه دربارهٔ «3 تاثیر مستقیم خودآگاهی در مشاغلی مثل لوله بازکنی»

 1. I was curious if you ever thought of changing the page
  layout of your blog? Its very well written; I love what youve
  got to say. But maybe you could a little more in the way
  of content so people could connect with it better.
  Youve got an awful lot of text for only having one or two images.
  Maybe you could space it out better?

  My homepage; Royal CBD

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *